Tonerim Nasıl Doluyor ?

       Antalya Lider yazıcı servisi olarak her marka model yazıcı tamiri, toner ve kartuş dolum hizmeti vermekteyiz.      Antalya yazıcı tamiri toner kartuş dolum antalya yazıcı servisi                   LİDER YAZICI SERVİSİ TONER DOLUM ANTALYA
 
LAZER TONER İŞLEMLERİMİZ

Bayilerimiz ve son kullanıcılar tarafından 100. yıl mağazamıza ulaştırılan boş toner kartuşlar tarafımızca teslim alınarak yenileme işlemleri bürokrasi ile başlatılır. 
Gerekli model ve adet kayıt işlemleri yapılır. Müşterilerimizi ürünler ile ilgili ön bilgi verilir. Yenilenme işlemleri hakkında ve fiyatlar konusunda bilgi verilir.


Toner kartuşların yenilenme işlemlerine müsaitliği, fiziksel durumları, deformasyonları, ve drum ünitesinin sağlamlığı test edilir. 
Yenilenmeye müsaitlik son kullanıcılardaki yazıcı modellerin bir kopyası ile test edilir.
 

Toner kartuşlarının en önemli parçası drum ünitesidir. Yapılan test sonucunda drum ünitesi sağlam ise dolum, Arızalı ise drum ünitesi değiştirilmek üzere yenileme işlemlerine başlanır.
 
   

Kartuşlar aşama aşama sökülerek temizlik, değişim, yenilenme işlemleri ve uygulamalar için hazırlanır. Gerekli tüm aparatlar kullanılarak kartuşlar üzerinde fiziksel hasarlardan kaçınılır. 
Bu aşamada toner kartuş içerisinde değişimi gereken diğer parçalar tespit edilir..
..
Kartuşların toner haznesine yüksek kalitede, modeline uygun, gereken gramaj ve micron kalınlığına sahip toner tozu dolumu yapılır. 
Kartuş içerisindeki tüm atık toz ve zararlı oluşumlar bu aşamada imha edilmek üzere makine tarafından poşetlendir. Cihaz tam otomatik ünitelerden oluşmaktadır.
 
Kartuşların toner tozu hazneleri modeline uygun seal (emniyet bandı) ile kapatılır. Seal toner tozunu hazne içerisinde muhafaza etmektedir. 
Seal hazne içerisindeki toner tozunu kullanıcı yazıcıya yerleştirene kadar hava, rutubet, ambalaj içerisine akma, ve tozlanmaya karşı korur. Yazıcıya takılacağı esnada dışa doğru çekilerek sökülür.Üretim sürecinde yukarda açıklanan adımlar dışında bir çok tamamlayıcı işlem yapılmaktadır. Sadece ana işlemler hakkında bilgi verilmiştir. 
Kartuşlar toner temizleme ünitesi içerisinde hava tabancası ile temizlenir. Temizlik esnasında kullanılan static control üretimi ünite, üretici sağlığını maksimum oranda korumaktadır. 
Bu aşamada toner kartuş içerisinde değişimi gereken diğer parçalar tespit edilir.. Dolum işlemleri tamamlanan kartuşlar son kullanıcın çıktı alacağı şekilde çeşitli testlerden geçirilerek kalite kontrolü yapılır. 
Kartuşlar çıktı adedi, netliği, çözünürlüğü açısından takip edilerek test aşamasından geçirilmektedir. Test aşamasında problemleri tespit edilen kartuşların arızaları tekrar giderilir.
 
Paketleme öncesinde tüm mekanik ve iletken kısımlar son kez hava ile temizlenir. Yazıcı ile kartuşun temizliği problemsiz ve üst seviye performans açısından önemlidir. 
Son temizlik işlemi toner kartuşların ambalaj içerisinden temiz çıkmasını ve iletken kısımlardaki tozlanmayı önler. Test aşamasında açığa çıkan atık tozları temizler.

Toner kartuşlar üretim aşamaları sonlandığında paketleme ve son kontrol için stoklanır. İşaretleme ve kullanıcıların özel isteklerine göre ayırt edilir. 
Toner kartuşlar dolum, yenileme ve diğer farklılıklar açısından tüketici talebine kadar ambalajsız stoklanır.
Kartuşlar siyah poşet içerisinde koruyucu separatör, garanti,bilgilendirme broşürü ile kutulanır. Ürünlerin arızai hallerinde bu garanti formuna problem hakkında bilgi yazarak iade ediniz. 
Siyah poşet toner kartuşu gün ışığına, separatör ise darbelere karşı korumaktadır. Ambalaj içerisindeki materyaller standarttır. 
Sirkülasyonu yoğun modeller hızlı sunum ve servis için ambalajlı stoklanır. Her modelde ortalama 20 ad stok ürünü bulunmaktadır. 
Kartuş model ve özellikleri ambalajlar üzerinde belirtilmiştir. Kullanıcı isteğine göre extra bilgilendirme notları yazılmaktadır. 
Üretim sürecinde yukarda açıklanan adımlar dışında bir çok tamamlayıcı işlem yapılmaktadır. Sadece ana işlemler hakkında bilgi verilmiştir. 
Toner kartuşlarda problemsiz ve orijinaline en yakın performansı almanın püf noktası drum ünitesinin her yenileme işleminde sıfır bir ünite ile değiştirilmesinde saklıdır. Drum ünitesinin en dış katmanı bilinen fotoğraf filmidir. Bu katman kullanım esnasında yıpranarak, çıktı üzerinde çizgi, leke, nokta ve bulanık görüntü oluşmasına sebep olmaktadır. Örneğin orijinali 950 tl olan bir ürünü 75 tl ye sadece dolum yaptırabilir veya 75 tl drum değiştirilerek yenileme metodunu tercih edebilirsiniz. Sadece dolum metodunda 10 üründen alacağınız performans yenileme metodu ile üretilmiş 10 ürüne göre ortalama %20 düşük olacaktır. LİDER olarak biz her yenileme işleminde drum ünitesi değiştirilmiş ürünleri tavsiye etmekteyiz.

Biz Antalya da bu işi profesyonel yapan LİDER firmayız.