FIRSAT ANTALYA

SAMSUNG MLT-D101S ML2165, SCX-3405F, 3405FW

SAMSUNG MLT-D101S ML2165, SCX-3405F, 3405FW Toner Dolum
ÇİPSİZ 20 TL

SAMSUNG SCX 4833FD LAZER YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ, FAKS

SAMSUNG SCX 4833FD LAZER YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ, FAKS 

HP 1025 RENKLİ DOLUM

 HP CP1025- PRO 100 HP 126 A RENKLİ TONER DOLUM % 100 GARANTİ KDV SERVİS KUTU DAHİL 40.00 TL

TONER ANTALYA

ÖZEL SAKLAMA KUTUSUNDA TESLİM EDİLEN TONER DOLUMLARIMIZ %100 GARANTİLİDİR.


Site Haritası
ANTALYA TONER

YEDEK PARÇALAR

Toner Kartuş Yedek Parçaları

 Toner kartuş dolumlarında, kartuşun içerisinde bulunan hareketli parçalar ve baskı aldıkça yıpranan bazı bölümler bulunmaktadır. Dolum merkezimizde doluma gelen her lazer toner kartuş öncelikle karakter ve dolgu test çıktısına tabi tutulur. Doluma geçilmeden önce herhangi bir parçanın değişmesi gerekiyorsa bunun belli olması sağlanır. Ardından müşterilerimize değişmesi gereken parça ile ilgili bilgi vererek süreci devam ettiririz.

Toner dolumu esnasında değişimi gerekebilen parçaları şöyle sıralayabiliriz:

1- Drum: Elektrostatik olarak yüklenebilen alüminyum silindir parçadır. Tamamen + yüklenerek lazer ışını ile - yüklenecek noktaları bekler. - yükler kağıda basılacak olan şekiller veya yazılardır. Toner tozu da aynı + yüklü olduğundan drum üzerindeki - yüklü olan alanlara yapışır. Yani tamamen + yüklü olan drumdaki - yükle lazer tarafından işaretlenen alanlara toner tozu elektrostatik bir biçimde yapışır. Bu tozlar tersi biçimde - yüklü kağıdın üzerine geçer.

Drum, toner dolumu yaparken hassas temizliğe ihityaç duyan, baskı kalitesinde çok etkili bir parçadır. Toner dolumlarında drum ünitesi değişimi yapılırken en az 3 defa dolum karşılayabilecek kaliteli drum seçilmesi çok önemlidir.

2- Pcr Şarj Merdanesi: Drum üzerindeki şarjı yükleyen ve her dönüş sonrası drum'ı temizleyen bu merdane toner dolumlarında zaman zaman değişimi gereken diğer bir parçadır. Çıktılarda zemine gölge etkisi veya zeminde tamamen gri bir fon kalması pcr merdanesinden kaynaklanmaktadır. İyi bir temizlikle pcr merdanesinden kaynaklı sorunları ortadan kaldırabilir.  Bazı durumlarda ise tamamen yıpranmış olmasından dolayı değişimi gerekebilir.

3- Manyetik Merdane: Toner tozunu, toz haznesinden çekip drum ünitesine gönderen parçadır. Üst yüzeyi özel olarak kaplanmış bu parçanın içinde şarjla yüklenen mıknatıs bulunmaktadır. Manyetik merdaneden oluşan hatalar genellikle üst yüzeyinde oluşan hasarlardan kaynaklanmaktadır. Baskıda siliklik, beyaz boşluklar veya kesik kesik kağıda yansıyan baskı sorunları manyetik merdaneden kaynaklanmaktadır.

4- Doctor Blade (Manyetik Merdane Bıçağı): Manyetik merdanenin çekeceği toz miktarına yöneten bu parça baskıda sorunlar çıkmasına neden olabilir. Dolum işlemi esnasında hassas şekilde temizlenmesi ve zımpara edilmesi gereken bu parçanın da değişimi zaman zaman gerekebilmektedir.

5- Wiper Blade (Drum Bıçağı): Baskı sırasında drum üzerinde kalmış toner atıklarını temizleyen parçadır. Aşınması durumunda değişimi yapılırken yeterli miktarda pudralanması gerekmektedir ki drum merdanesi yapışmadan veya atlama yapmadan üzerinde rahatça çalışabilsin.

Lazer toner kartuşların dolumu veya yenilenmesi esnasında değişmesi gerekebilen bazı parçalar bu şekildedir. Dikkat edilmesi gereken değişimler yapılırken piyasada satılan yüksek kaliteli yedek parçaları seçmektir. Yüksek kaliteli toner kartuş yedek parçaları, kartuşların hem çok daha uzun ömürlü olmasına hem de birebir orjinal kalitesinde çıktılar almamıza imkan sağlayacaktır.